Historia Klubu

Geneza powstania Klubu Warszawskiego wiąże się z likwidacją Kół Zakładowych SiTK w ramach, likwidacji zakładów pracy, w których Koła te prowadziły swoją działalność. Chęć dalszego czynnego, społecznego udziału w pracach na rzecz rozwoju szeroko pojętej dziedziny komunikacji było podwaliną powstania i działalności Klubu. Prezesem Klubu Warszawskiego w latach 2006-2014 był kol. Czesław Wrotek

Klub Warszawski jest jednym z niewielu, który w swoich szeregach zrzesza specjalistów niemal wszystkich podgrup zawodowych działających w ramach struktury SiTK.

Klub Warszawski liczy obecnie 105 członków, z czego specjalność drogowa reprezentowana jest przez 38 członków, w specjalności kolejowej mamy 28 członków, specjalność - transport miejski reprezentuje 10 członków, budownictwo 14 członków, mechanikę 6 członków, lotnictwo 4 członków,  geotechnika i geodezja ogólna 2 członków, planowanie przestrzenne 1 członek, księgowość 1 członek, oraz 1 student. Uzupełniając statystykę należy wspomnieć, że 65 członków jest w wieku zawodowo czynnym, natomiast 40 członków są to seniorzy, wśród których znajduje się czterech członków honorowych.