Zgodnie z § 1 STATUTEM SITK RP ust. 1:
„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych,
działającą na rzecz transportu i dla dobra swoich członków.”

Copma Polska

COPMA Polska sp. z o.o. jest firmą z polskim 100 % kapitałem. Swoją działalność rozpoczęła od projektowania, a w dalszej kolejności produkcji innowacyjnych pojazdów drogowo - szynowych, produkcji pojazdów specjalnych (np. ratowniczych do podnoszenia i wkolejania tramwajów), pociągów sieciowych do budowy infrastruktury kolejowej , pojazdów drogowo szynowych z urządzeniem do reprofilacji szyny kolejowej i tramwajowe oraz jako generalny importer żurawi hydraulicznych, podestów ruchomych , podnośników koszowych do inspekcji mostów.

Firma na swoje produkty posiada stosowne uprawnienia i certyfikaty, które potwierdzają, że produkowany sprzęt jest na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Należy podkreślić, że COPMA Polska posiada Zezwolenia na TYP Pojazdów Drogowo Szynowych uprawniający do sprzedaży produktów poruszających się po czynnych torach kolejowych (ZEZWOLENIE na WPROWADZENIE do OBROTU POJAZDU KOLEJOWEGO wydane przez Urząd Transportu Kolejowego UTK) .

Firma wyspecjalizowała się w produkcji pojazdów dwudrogowych, polegających na innowacyjnej adaptacji pojazdów kołowych lub ciągników, również do możliwości poruszania się po infrastrukturze szynowej z wykorzystaniem napędu z kół drogowych lub z instalacją odrębnego napędu. Pojazdy szynowo drogowe są wykorzystywane do budowy i utrzymania infrastruktury kolejowej. Tak przygotowany pojazd – nośnik, jest wyposażany w bardzo szeroki wachlarz specjalistycznego sprzętu, urządzeń, dźwigów, żurawi, zasobników z funkcją roboczą, specjalną lub każdą inną, wskazaną przez inwestora.

Pojazdy tego typu stały się flagowym i markowym produktem oraz znakiem rozpoznawczym na polskim rynku.

Firma posiada bogate doświadczenie, poprzez wieloletni staż funkcjonowania na rynku z wieloma realizacjami na koncie zarówno dla polskich, jak i zagranicznych podmiotów. Ugruntowana i renomowana pozycja oparta jest o własne biuro projektowe, konstrukcyjne, własną produkcję oraz pełny serwis. Indywidualne podejście do każdego projektu z osobna i możliwości dostosowania produktu dla zadanych potrzeb, tzw. „szycie na miarę” od pomysłu przez projekt do realizacji przy zachowaniu najwyższych standardy stawia COPMA Polska w rzędzie najlepszych w kilku kategoriach. Pracując w oparciu o utrzymywany system zarządzania jakością ISO 9001: 2015 oraz uprawnienia spawalnicze PN-EN 15085-2CL1 zobligowani są do realizacji najwyższej jakości produktu.

Potwierdza to również certyfikat zgodności dla podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie pojazdów kolejowych ECM o numerze EIN PL/31/0022/0114.

Firma jest uczestnikiem akcji „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA w TRANSPORCIE KOLEJOWYM” organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego.

Więcej szczegółów na www.copma.pl.

Partnerzy Biznesowi


Goldschmidt Thermit Polska Sp. z o.o.
86-010 Koronowo
MATERIAŁY I OPRZYRZĄDOWANIE
DO SPAWANIA TERMITOWEGOMITOR Sp z o.o. Sp. K.
Śleszyn ul. Kasztanowa 7, 99-321 Żychlin
KOMPLEKSOWE BUDOWNICTWO KOLEJOWE, PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWOCopma Polska Sp. z o.o.
31-124 Kraków
ul. Dolnych Młynów 3/1
PRODUCENT SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW SZYNOWO-DROGOWYCH

Współpraca Medialna


Sektorkolejowy.pl
Twoje rzetelne źródło informacji o kolei, to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących branży kolejowej