Opublikowano: 2026-06-15

Kolejne spotkanie SITK RP Krajowego Klubu Seniorów odbyło się w Bydgoszczy w dniach 1-2 czerwca a gospodarzem był Oddział SITK RP w Bydgoszczy oraz w części technicznej - firma PESA Bydgoszcz SA.
Miłą niespodzianką była obecność Prezesa SITK Jacka Paś oraz Sekretarza Generalnego SITK Wawrzyńca Wychowańskiego, którzy towarzyszyli uczestnikom pierwszego dnia spotkania.
Spotkanie rozpoczęło się w siedzibie zakładów PESA Bydgoszcz SA powitaniem przez Prezesa i Sekretarza SITK, Prezesa Oddziału SITK w Bydgoszczy` Karola Pytel oraz Przewodniczącego Klubu Seniora Oddziału w Bydgoszczy Romana Lewandowskiego.
Opublikowano: 2026-05-26

W dniach 11 i 12 czerwca 2026 roku odbędzie się najważniejsze wydarzenie w SITK oraz obchody jubileuszu 80-lecia działalności.
Najważniejszym wydarzeniem na szczeblu krajowym jak i w 27 Oddziałach terenowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP są systematyczne Zjazdy Delegatów lub odpowiednio Walne Zebrania. Oddział SITK Warszawa reprezentować mają z głosem decydującym na Walnym Zjeździe w dniach 11 i 12 czerwca 2026 r. delegaci wybrani podczas Walnego Zebraniu Delegatów w dniu 14 kwietnia 2026 r.
Opublikowano: 2026-04-15

W dniu 14 kwietnia 2026 r. odbyło się XXXIV Walne Zebranie Delegatów (WZD) o charakterze sprawozdawczo-wyborczym SITK RP Oddziału w Warszawie za okres kadencji w latach 2022 – 2026.
W reprezentacyjnej Sali ‘B” Warszawskiego Domu Technika NOT zebrało się przeszło 50 osób, tzn. Gości zaproszonych oraz Delegatów.
Opublikowano: 2026-03-26

Jak przed każdymi Świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia członkowie Klubu Seniorów Oddziału SITK w Warszawie spotykają się w uroczystej atmosferze na wspólnym posiedzeniu. I tak było tym razem.
W dniu 23.03.2026 r. (poniedziałek) o godz. 1200 w siedzibie NOT ul. Czackiego 3/5, Warszawie w Sali E łącznie 23 osoby uczestniczyły w przedświątecznym spotkaniu.
Opublikowano: 2026-03-26

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Krajowa Komisja Transportu Intermodalnego wraz Oddziałem w Warszawie zorganizowali wyjazd techniczny do Stargardu, Szczecina i Świnoujścia w dniach 19 i 20 marca 2026 r.
W wyjazdowym spotkaniu wzięło udział 24 członków i sympatyków Stowarzyszenia z całej Polski. Celem wyjazdu była możliwość zapoznania się z produkcją a także funkcjonowaniem i pracą terminali kontenerowych, organizacją logistyki na placach przeznaczonych do przeładunków towarów, w tym jednostek intermodalnych oraz zasad kolejowej przeprawy promowej.
Opublikowano: 2026-02-16

[Aktualizacja: 24.02.2026 - prezentacje do pobrania]
W dniach 12 ÷ 13 lutego 2026 roku w Warszawie odbyła się XXI Konferencja N-T „DROGI KOLEJOWE 2026” pod Honorowym Patronatem Ministra Infrastruktury, Urzędu Transportu Kolejowego, Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, Marszałka Województwa Mazowieckiego, PKP Polskie Koleje Państwowe SA, Zarządu Krajowego SITK RP, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Oficjalnymi Partnerami Konferencji były Firmy GRAW Sp. z o.o. (z Grupy GOLDSCHMIDT) z Gliwic, TINES Rail SA z Warszawy, BahatiRail sp. z o.o. i ASMO sp. z o.o. z Gdyni, TRAKCJA SA z Warszawy oraz MESco sp. z o.o. z Bytomia. Patronat medialny zapewnili Przegląd Komunikacyjny, Sektorkolejowy.pl oraz LinkedIn.
Opublikowano: 2026-01-19

W dniu 14. stycznia 2026 r. w Warszawskim Domu NOT odbyło się zebranie podsumowujące działalność SITK RP Krajowej Komisji Przewozów Intermodalnych.
Wydarzenie miało charakter hybrydowy, tzn. stacjonarnie udział wzięło 17 osób oraz 10 osób zdalnie, co pokazuje duże zaangażowanie środowiska. Obrady prowadził kol. – Henryk Zielaskiewicz – Przewodniczący Komisji. Wśród obecnych byli m.in. Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Jacek Paś, Prezes SITK RP Oddziału w Warszawie Ireneusz Jasiński oraz Zarząd Klubu Transportowca SITK.
Opublikowano: 2026-01-13

W dniu 12 stycznia 2026 r. o godz. 14:00, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyła się Uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w różnych specjalnościach.
W przepięknej scenerii i jak w słowie wstępnym opowiedział Jego Magnificencja Prof. dr hab. Michał Zasada, krótką historię Uczelni, z której uczestnicy dowiedzieli się, że w roku 2026 obchodzona jest 210 rocznica istnienia tej, jednej z najstarszych uczelni rolniczych w Europie i najstarszej w Polsce, bowiem historia SGGW sięga 1816 roku. Losy uczelni przez ponad dwa stulecia splatały się z historią Polski – od czasów zaborów, przez odzyskanie niepodległości, II wojnę światową, aż po dynamiczny rozwój powojenny i powstanie nowoczesnego kampusu na Ursynowie.