Zgodnie z § 1 STATUTEM SITK RP ust. 1:
„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych,
działającą na rzecz transportu i dla dobra swoich członków.”

Aktualności

Spotkanie integracyjno-opłatkowe SITK RP Oddział w Warszawie w dniu 12 grudnia 2023 r.

Opublikowano: 2023-12-14

W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym, dosłownie w rok od poprzedniego, w dniu 12 grudnia 2023 r., odbyło się II spotkanie integracyjno-opłatkowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Warszawie z udziałem zaproszonych gości i sympatyków. Spotkanie odbyło się w Gmachu siedziby NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.

Uczestnikami spotkania byli członkowie Honorowi Oddziału SITK RP, członkowie Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej, Przewodniczący Kół i Klubów, Partnerzy Biznesowi w terminologii Statutu Stowarzyszenia - Członkowie Wspierający.

Dzięki zaangażowaniu Partnerów, których Przedstawiciele byli lub niestety niektórzy nie mogli być obecni, możliwa była nie tylko wspólna wieczerza ale i zgromadzeni otrzymali suweniry w postaci kalendarzy. Wśród Honorowych i zaproszonych Gości należy wymienić Pana Romana LULIS - Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Przedstawicieli firmy COPMA Polska Spółka z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe SA Dyrektora Centrum Diagnostyki.

Porządek zebrania przedstawiał się następująco:

  • Przywitanie uczestników, część uroczysta - oficjalna.
  • Wręczenie MEDALU SITK RP IMIENIA ALEKSANDRA I ZBIGNIEWA WASIUTYŃSKICHPanu Jerzemu MATERNA.
  • Podpisanie Umowy z Partnerem Biznesowym - członkiem wspierającym: COPMA Polska Sp. z o.o..
  • Prezentacja techniczna: „COPMA POLSKA”. Informację przedstawił Pan Rafał Kuc i Pan Grzegorz Ogrodowski.
  • Złożenie życzeń świąteczno-noworocznych.
  • Rozmowy kuluarowe przy skromnie zastawionym stole.

Rozwijając porządek obrad, z upoważnienia Prezesa Zarządu Krajowego SITK RP Pana Jacka PAŚ – Pan Ireneusz JASIŃSKI – Prezes Oddziału w Warszawie, wręczył za zasługi na polu wieloletniej działalności w Stowarzyszeniu, piastowaniu szeregu funkcji społecznych w różnych organach oraz zasługi na polu czynnej propagacji różnych technik i technologii, Panu Jerzemu MATERNA - MEDALU IMIENIA ALEKSANDRA I ZBIGNIEWA WASIUTYŃSKICH.

W kolejnym punkcie nastąpiło podpisanie umowy o partnerstwie pomiędzy firmą COPMA Polska Sp. z o.o. a Zarządem Oddziału w Warszawie. Ze strony COPMA Polska umowę podpisał Pan Rafał KUC – Prezes i jednocześnie współzałożyciel firmy, a ze strony Zarządu Oddziału, Prezes Pan Ireneusz JASIŃSKI i Pan Leszek KANIA – Sekretarz Oddziału.

W tej części Pan Ireneusz JASIŃSKI wręczył 2 uczestnikom legitymacje członkowskie, a jedną z tych osób był Pan Rafał KUC.

W celu przybliżenia historii i dnia dzisiejszego firmy COPMA Polska, Pan Grzegorz OGRODOWSKI – Dyrektor przedstawił bardzo ciekawą prezentację o możliwościach firmy. Należy zwrócić uwagę, że firma przykłada bardzo duża rolę na rozwój technologii, a produkowanie skomplikowanych pojazdów dwudrogowych o różnorodnym przeznaczeniu i możliwościach stają się nie tylko innowacyjne ale poszukiwanymi produktami na rynku.

Gość honorowy w osobie Pana Romana LULIS – chętnie i bardzo pasjonująco przekazał wiele informacji o historii Państwowej Izby Inżynierów Budownictwa, a szczególnie skupił się na działalności Mazowieckiej Okręgowej Izby, udzielając informacji nie tylko w zakresie inicjatyw merytorycznych, szkoleniowych, egzaminacyjnych ale np. o możliwości zasięgania bezpłatnych porad podczas corocznych Dni Otwartych czy wycieczkach technicznych a także systemowemu podejściu do organizacji czasu wolnego dla członków.

Zebrani po złożeniu wzajemnych życzeń, przy świątecznym karpiu prowadzili długie i ożywione rozmowy oraz wymianę wzajemnych doświadczeń.

Powtórne złożenie życzeń podczas pożegnania stanowiło ostatni akord spotkania.

« powrót

Partnerzy Biznesowi


Goldschmidt Thermit Polska Sp. z o.o.
86-010 Koronowo
MATERIAŁY I OPRZYRZĄDOWANIE
DO SPAWANIA TERMITOWEGOMITOR Sp z o.o. Sp. K.
Śleszyn ul. Kasztanowa 7, 99-321 Żychlin
KOMPLEKSOWE BUDOWNICTWO KOLEJOWE, PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWOCopma Polska Sp. z o.o.
31-124 Kraków
ul. Dolnych Młynów 3/1
PRODUCENT SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW SZYNOWO-DROGOWYCH

Współpraca Medialna


Sektorkolejowy.pl
Twoje rzetelne źródło informacji o kolei, to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących branży kolejowej