Zgodnie z § 1 STATUTEM SITK RP ust. 1:
„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych,
działającą na rzecz transportu i dla dobra swoich członków.”

Aktualności

Spotkanie międzyoddziałowe SITK RP w Warszawie

Opublikowano: 2023-10-23

W dniach 11 i 12 października 2023 r. na zaproszenie Zarządu Oddziału SITK RP w Warszawie odbyło się kolejne, po Krakowie i Białymstoku, cykliczne spotkanie Przedstawicieli różnych Oddziałów SITK z Polski. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, integracja Przedstawicieli i wzajemne przedstawienie dokonań lub/i pomysłów oraz omówienie potencjalnych problemów wraz ze sposobami ich rozwiązań.

Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Hotel Boss w Warszawie Miedzeszynie i upłynęło w bardzo serdecznej, koleżeńskiej atmosferze. Uczestnikami byli Przedstawiciele 10 z 28 Oddziałów reprezentując ok. 60% członków oraz Prezes Zarządu Krajowego.

Po słowie wprowadzającym Prezesa Zarządu Krajowego kolegi Jacka Paś oraz prezentacji kolegi Ireneusza Jasińskiego – Prezesa Oddziału w Warszawie, kolejno koleżanki i koledzy z poszczególnych Oddziałów zaprezentowali w swoich wystąpieniach ważkie sprawy swoich jednostek.

Luźna formuła oraz toczące się dyskusje po każdym wystąpieniu uzupełniały wymianę wzajemnych doświadczeń.

Drugiego dnia, w końcowej części spotkania, koleżanka Józefa Majerczak – Przewodnicząca Rady Krajowej wraz z gospodarzem dokonali podsumowania obrad, ze wskazaniem m.in. na potrzebę intensyfikacji działań w kierunku pozyskiwania członków młodego pokolenia.

Dodatkową atrakcją dla 28 osób uczestniczących w spotkaniu, była wspólna kolacja z uczestnikami IV Spotkań Diagnostyki Infrastruktury Szynowej połączona z występami Zespołu Omen Band.

Dla chętnych, w godzinach porannych w dniu 12.10.2023 r., była możliwość uczestniczenia w pokazach pojazdów i urządzeń pomiarowych do szeroko rozumianej diagnostyki torów i rozjazdów na stacji kolejowej w Otwocku.

Kolejne spotkanie, za ok. rok, planowane jest w Szczecinie lub Poznaniu.

« powrót

Partnerzy Biznesowi


Goldschmidt Thermit Polska Sp. z o.o.
86-010 Koronowo
MATERIAŁY I OPRZYRZĄDOWANIE
DO SPAWANIA TERMITOWEGOMITOR Sp z o.o. Sp. K.
Śleszyn ul. Kasztanowa 7, 99-321 Żychlin
KOMPLEKSOWE BUDOWNICTWO KOLEJOWE, PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWOCopma Polska Sp. z o.o.
31-124 Kraków
ul. Dolnych Młynów 3/1
PRODUCENT SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW SZYNOWO-DROGOWYCHSPAW-TOW Sp. z o.o. sp. komandytowa
31-851 Kraków
ul. Stacyjna 32
SZEROKI ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH, SPAWALNICZYCH ORAZ INNYCH, TAKICH JAK SZLIFOWANIE SZYN W TORACH I ROZJAZDACH

Współpraca Medialna


Sektorkolejowy.pl
Twoje rzetelne źródło informacji o kolei, to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących branży kolejowej