Zgodnie z § 1 STATUTEM SITK RP ust. 1:
„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych,
działającą na rzecz transportu i dla dobra swoich członków.”

Aktualności

SITK RP Oddział w Warszawie po inauguracji nowego Koła SITK RP przy CARGOTOR Sp. z o.o.

Opublikowano: 2023-07-18

Uczestnicy zebrania w dniu 14.07.2023

Miło nam poinformować, że Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Warszawie przybyło Koło Zakładowe przy CARGOTOR Sp. z o.o..

Formalnie, wszystko zaczęło się na posiedzeniu Zarządu Oddziału w dniu 20 czerwca 2023 r. kiedy to, na podstawie złożonych deklaracji przez pracowników firmy CARGOTOR Sp. z o.o. przyjęto 8 osób w poczet członków zwyczajnych Stowarzyszenia. Jednocześnie podjęto uchwałę o utworzeniu z dniem 1 lipca 2023 r. Koła Zakładowego SITK RP przy CARGOTOR Sp. z o.o.. Oficjalne ukonstytuowanie się władz Koła oraz uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich nastąpiło w dniu 14 lipca 2023 r. w przepięknej scenerii ośrodka Dolina Bugu w miejscowości Kodeń, 19 km od Terespola i niedużo dalej od „intermodalnego suchego portu” w Terespolu. W zebraniu wzięło udział 10 członków Koła SITK a Przewodniczącym został kolega Łukasz Tomaszewski.

W zebraniu również udział wzięły 4 osoby z Krajowej Komisji Informacji i Promocji na czele z Przewodniczącą koleżanką Katarzyną Gawlik – Tarnowską oraz Prezesem Oddziału w Warszawie, kolegą Ireneuszem Jasińskim. W trakcie zebrania Prezes wręczył legitymacje nowej koleżance i kolegom, a dla osób wybranych w poczet Zarządu, wpinki (znaczki) organizacyjne. Podczas ożywionej dyskusji merytorycznej, nakreślono plan pracy do końca 2023 roku oraz ramowy do końca bieżącej kadencji.

Na zakończenie tej części, w imieniu Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie Prezes złożył serdecznie gratulacje z okazji rozpoczęcia działalności nowopowstałego Koła Stowarzyszenia przy CARGOTOR Sp. z o.o. Podkreślił, że inicjatywa grupy, obecnie członków Stowarzyszenia, spotkała się ze strony SITK RP Zarządu Oddziału z głęboką satysfakcją i nadzieją na przyszłą, wspólną działalność dla umacniania środowiska technicznego branży transportu oraz utrwalania poczucia więzi zawodowej. Przypomniał również zarys powojennej historii Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, która datowana jest na rok 1946, przy czym Stowarzyszenie nawiązuje do tradycji międzywojennych organizacji technicznych i sięga 1919 roku.

Z okazji inauguracji działalności Koła został przekazał okolicznościowy Dyplom na ręce Przewodniczącego Koła.

Podsumowując, Prezes podkreślił, że od tego dnia wszyscy członkowie Koła stali się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej we własnej, w wielu sprawach samorządnej komórce organizacyjnej. Tym samym zyskali te same prawa i obowiązki, które zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia dotyczą wszystkich członów.

W drugiej części, przy wspólnym grillu do późnych godzin wieczornych kontynuowano rozmowy kuluarowe.

Wycieczka krajoznawcza w dniu następnym była dopełnieniem sesji wyjazdowej.

« powrót

Partnerzy Biznesowi


Goldschmidt Thermit Polska Sp. z o.o.
86-010 Koronowo
MATERIAŁY I OPRZYRZĄDOWANIE
DO SPAWANIA TERMITOWEGOMITOR Sp z o.o. Sp. K.
Śleszyn ul. Kasztanowa 7, 99-321 Żychlin
KOMPLEKSOWE BUDOWNICTWO KOLEJOWE, PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWOCopma Polska Sp. z o.o.
31-124 Kraków
ul. Dolnych Młynów 3/1
PRODUCENT SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW SZYNOWO-DROGOWYCHSPAW-TOW Sp. z o.o. sp. komandytowa
31-851 Kraków
ul. Stacyjna 32
SZEROKI ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH, SPAWALNICZYCH ORAZ INNYCH, TAKICH JAK SZLIFOWANIE SZYN W TORACH I ROZJAZDACH

Współpraca Medialna


Sektorkolejowy.pl
Twoje rzetelne źródło informacji o kolei, to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących branży kolejowej