Zgodnie z § 1 STATUTEM SITK RP ust. 1:
„Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
jest organizacją naukowo-techniczną o celach niezarobkowych,
działającą na rzecz transportu i dla dobra swoich członków.”

Aktualności

Pierwszy rok kadencji 2022-2026 już za nami

Opublikowano: 2023-04-24

W dniu 18 kwietnia 2023 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Oddziału SITK RP w Warszawie podsumowujące pierwszy rok działalności obecnego Zarządu, czyli można powiedzieć po ¼ kadencji władz.

W uroczystym nastroju wręczono podziękowania dla Partnerów Biznesowych - Członków wspierających i stałych współpracowników w formie Nagrody Honorowej ustanowionej przed paru laty przez SITK RP Zarząd Oddziału w Warszawie tzw. „TRYLINKA”. Nazwa nawiązuje do polskiego inżyniera i wynalazcy Pana Władysława TRYLIŃSKIEGO, który w 1933 roku opatentował technologię układania twardej nawierzchni drogowej z betonowych płyt tzw. Trylinek [Patent Nr 18323].

Statuetki „TRYLINKI” wraz z okolicznościowymi Dyplomami uhonorowanym osobom (bo za każdą Firmą kryją się konkretne osoby), tj.:

  • Piotr ŚNIEŻAWSKI – Prokurent firmy GOLDSCHMIDT THERMIT POLSKA SP. z O.O. Koronowo – za stałą współpracę iw popieranie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w transporcie kolejowym i tramwajowym, w tym w produktywnym zastosowaniu w infrastrukturze aglomeracji warszawskiej.
  • Andrzej MICHALAK – Wspólnik MITOR Sp. z o.o. Sp. K. Śleszyn - za stałą współpracę przy rozwiązywaniu problemów technicznych dotyczących zbiorowego transportu publicznego i stosowaniu nowoczesnych rozwiązań w robotach budowlanych na Warszawskim Węźle Kolejowym.
  • Tomasz BRYŁA – Współwłaściciel w Techrail A. Orłowski Sp. j. - za efektywną współpracę z Odziałem SITK RP W Warszawie w dziedzinie popularyzacji transportu i innowacyjnych rozwiązań technicznych w zbiorowym transporcie publicznym.

wręczyli kol. Grażyna Lendzion – Wiceprezes Zarządu Oddziału oraz Ireneusz Jasiński – Prezes.Podczas tej części zebrania wręczono legitymację członkowską. Dodatkowym akcentem, miłym - w ocenie obecnych, było wręczenie przez Prezesa Ireneusza Jasińskiego odznak, będących graficznymi znakami symbolizującymi przynależność do SITK RP Oddziału w Warszawie.

W części merytorycznej Prezes Zarządu Oddziału odczytał sprawozdanie z działalności Zarządu w omawianym okresie, wskazując zarówno na sukcesy jak i porażki. Do pierwszej kategorii można zaliczyć wspólną z Klubem Międzyzakładowym przy PKP Polskie Linie Kolejowe SA Centrum Diagnostyki organizację VIII Ogólnopolskich Warsztatów Technicznych „SPAWALNICTWO DRÓG SZYNOWYCH - badania i pomiary jako gwarancja jakości” i wynik finansowy a do porażek słabe wyniki oddziaływanie na różne środowiska.

Na zakończenie, podziękował za włożona pracę Kierowniczce Biura pani Barbarze Wrzalik oraz Dyrektorowi Ośrodka Rzeczoznawstwa i Usług Techniczno-Ekonomicznych. Kolejne podziękowane skierowane zostały za poświęcony czas podczas społecznej pracy aktywowi z Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz z kół i klubów.

Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdania przez Skarbnika a tradycyjnie w takich przypadkach, podsumowanie i wystawienie oceny pracy zawarte zostało w Sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej, które w konkluzji „dało przepustkę” Zarządowi do dalszego działania.

Akcentem technicznym, było wygłoszonej prezentacji przez Przedstawiciela PKP Intercity S.A. pt. „PKP Intercity, nowoczesny tabor – komfort i bezpieczeństwo”.

Uczestnicy wdawali się w dyskusje zarówno w części merytorycznej jak i szerokim zainteresowaniem spotkała się tematyka poruszona przez Prelegenta.

Po podsumowaniu, uwzględniającym plany Zarządu na bieżący rok, zebranie zakończono.

« powrót

Partnerzy Biznesowi


Goldschmidt Thermit Polska Sp. z o.o.
86-010 Koronowo
MATERIAŁY I OPRZYRZĄDOWANIE
DO SPAWANIA TERMITOWEGOMITOR Sp z o.o. Sp. K.
Śleszyn ul. Kasztanowa 7, 99-321 Żychlin
KOMPLEKSOWE BUDOWNICTWO KOLEJOWE, PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWOCopma Polska Sp. z o.o.
31-124 Kraków
ul. Dolnych Młynów 3/1
PRODUCENT SPECJALISTYCZNYCH POJAZDÓW SZYNOWO-DROGOWYCHSPAW-TOW Sp. z o.o. sp. komandytowa
31-851 Kraków
ul. Stacyjna 32
SZEROKI ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH, SPAWALNICZYCH ORAZ INNYCH, TAKICH JAK SZLIFOWANIE SZYN W TORACH I ROZJAZDACH

Współpraca Medialna


Sektorkolejowy.pl
Twoje rzetelne źródło informacji o kolei, to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących branży kolejowej